Dashboard My Profile
Register Log In
TISCA Water Polo
powered by Aquanite

North Region Championship-2015

NORTH REGION CHAMPIONSHIP – 2015

DATE/LOCATION:  April 17-18, Lewisville ISD Westside Aquatic Center, 1750 Duncan Ln, Lewisville, TX

DIVISIONS, TEAMS, & FINAL STANDINGS:

Boys Division:
1. St Marks School of Texas
2. Flower Mound
3. Carroll
4. Ryan
5. Denton
5. Heath
7. Guyer
7. Rockwall
9. Bryan Adams
9. CV Heritage
9. Plano West
9. S Grand Prairie
Girls Division:
1. Southlake-Carroll
2. Flower Mound
3. Rockwall
4. Guyer
5. Denton
5. Plano West
7. Lake Highlands
7. Ryan
9. CV Heritage
9. Grapevine
9. S Grand Prairie
9. MacArthur

NORTH REGION – ALL REGION TEAMS – 2015 DIVISIONS, TEAMS, & FINAL STANDINGS:

Girls Boys
Team First Last School Cap # Team First Last School Cap #
MVP Megan Seeman Flower Mound 13 MVP Austin Pyrch Ryan 1
1st Rachel Crews Denton 4 1st Spencer Anthony Ryan 8
1st Raena Eldridge Rockwall 9 1st Zach Lowery Carroll 4
1st Gabi Gervasi Carroll 10 1st Joseph Mahan Guyer 7
1st Jordan Hummingbird Rockwall 5 1st Nathan Ondracek St Marks 7
1st Savannah Seals Ryan 7 1st Tim Simenc St Marks 4
1st Ana Warner Carroll 1 1st Jonas Veazey Bryan Adams 9
2nd Katherine Cullen Guyer 4 2nd Warren Martin Flower Mound 4
2nd Katie Nedrow Carroll 12 2nd Kyle McCall Carroll 2
2nd Brooke Scherer Guyer 7 2nd Will Morris Flower Mound 13
2nd Tegan Specht Denton 13 2nd Alex Rodriguez Flower Mound 8
2nd Brenna Walters Flower Mound 1 2nd Alex Rodriguez Rockwall 9
2nd Erin Weisert Carroll 4 2nd Mason Smith St Marks 12
2nd Remy Wilkinson Flower Mound 9 2nd Nick Stoop Plano West 3
3rd Carissa Carlos Flower Mound 4 3rd Daniel Davenport Ryan 6
3rd Nina Hunt Plano West 10 3rd Luigi Erba Denton 3
3rd Maegan Merriman Guyer 13 3rd Garrett Hollcroft Flower Mound 1
3rd Madison Monzingo Lake Highlands 7 3rd Tyler Kreminski Heath 3
3rd Abbie Penny Ryan 3 3rd George Lin St Marks 1
3rd Maria Rodriguez Plano West 9 3rd Rayce Richter Denton 9
3rd Erika Staalsen Grapevine 11 3rd Josh Rowell Denton 7
3rd Sophia Torres Carroll 6 3rd Eliseo Villareal Heath 7
HM Katie Beakey Lake Highlands 1 HM Carter Buono Flower Mound 10
HM Miranda Gardner Carroll 9 HM Clayton Carter Guyer 1
HM Cara Kelley Grapevine 4 HM Braden Hall Carroll 10
HM Sara Lopez Colleyville 7 HM Darren Loh Plano West 4
HM Ericka Lu Plano West 2 HM Dean Manasco Rockwall 1
HM Haley Michlitsch Plano West 4 HM Zach Shelley Colleyville 7
HM Natalie Seeman Flower Mound 8 HM Nate Winkler Carroll 1
HM Awa Sy MacArthur 1
HM Brooke Wallace Flower Mound 12
Girls Coach of the Year Joey Yglesias, Carroll Boys Coach of the Year Mihai Oprea, St. Marks


For additional info, contact Chris Cullen at 940-368-5699 or email to ccullen@dentonisd.org

 

Support Our Sponsors

Online Water Polo Software

Share Widget

Click an icon below to share!

Powered by Aquanite :: web-based solutions for water polo and swimming
Aquanite is using Coachnite ver 3.2.9azul :: 2.4zEd
Back To Top